Zprávy z lyžáku aneb co se dělá, když se nelyžuje…

Zprávy z lyžáku aneb co se dělá, když se nelyžuje…

Děti dostaly v rámci večerního programu za úkol napsat článek, zprávu či vtipné pojednání o našem kurzu. Zde máte pár ukázek žákovských prací. Některé jsou zajímavé, některé k zamyšlení…

 

 Lyžařský kurz s naší školou je vždy nezapomenutelný zážitek s mladými lidmi co se chovají jako lidé, kteří si procházejí zajímavým přechodem dospělosti říká se tomu prosím puberta, kterou tu spatříte skoro v každém pokoji. Máme tu i skvělý lidi s velkou trpělivostí a se silnou vůlí vidět tyto tvory se učit lyžovat a být tu s nimi celých pět dni a těm se říká instruktoři a učitele, děkujeme těmto lidem za takovou obětavost. Nicméně každé ráno se krásně budíme s velkou chutí a pozitivitou něco dělat. Máme bohaté snídaně, kdyby jste se koukli v tento moment na celou jídelnu uvidíte jenom spokojené tváře, které se už moc těší až půjdou po snídani se převléknout a obou do pohodlné lyžařské obuvi. Tak a jede se lyžovat. Jsme rozdělení do týmů jako například automechanici nebo šmoulové. Lyžuje se nádherně, vždy pouze skvělé počasí a dobrá nálada. Podle vašich schopnosti zlepšujte lyžování. Jsou to zábavná, smysluplná cvičení a rady zkušených lidí, takže je bedlivě posloucháme a tím se velmi všichni zlepšujeme. Oběd, výborný. Obsahuje všechny důležité složky a velmi si pochutnáváme. Po skvělém obědě jedeme znova lyžovat. Máme tu velmi sympatické vlekaře s kterými si můžete popovídat než vám opatrně daji kotvu nebo pomu pod zadeček. Nakonec dne máme veceri a nabitý večerní program. Pokud váháte jet na náš lyzak od teď už nemáte pochyby, ze by to nestalo za to. Nikdy žádné úrazy či problémy s chováním děti či dospělých, pouze někdy se objeví někdo kdo je velmi zdatný, aby neuměl zabrzdit, ale nemáte se ceho bat tyto lidé tento rok odchází z této školy, takže bude na školním lyzaku školy fzsmeziskolami jen bezpečno. S láskou a plným doporučením lyzak fzsmeziskolami 2022:)


Přijeli jsme 7.2. Vydali jsme se podívat na sjezdovku. Šli jsme na oběd. Tam jsme se
dozvěděli informace: kdy je sraz, večerka, večeře apod. Po obědě jsme se rozdělili do
pokojů. Náš pokoj je číslo 14. Máme pokoj vedle paní učitelky. Což může být velká výhoda
kdybychom něco potřebovaly. Pak jsme měli sraz a dostali jsme dresy podle toho do jaké
skupinky patříme. Sjížděli jsme svahy. Lyžování bylo velmi zábavné. Ve 16:00 jsme se vrátili
a šli na pokoje. V 18:00 byla večeře. Měli jsme večerní program a to hraní pravidel na svahu.
Nakonec to byla zábava. V 22:00 jsme šly spát.
8.2. Ráno jsme vstaly a vydaly jsme se na snídani. Snídani si každý dal podle toho na co
měl chuť. Pak jsme po nějaké době měli sraz. Spojník/držák lana držící pommy vydával
zvuk: kváč kváč. Pojmenovaly jsme ho „Kačenka“. Ve 13:00 byl oběd. Do 14:10 byl sraz.
Pak jsme jeli v týmech na sjezdovky. Na sjezdovce hráli písničky jako: Boky jako skříň,
Všichni jsou už v Mexiku a jiné hity, které ani neznáme. Byli jsme na velmi strmém svahu
nebo tak aspoň vypadal. Pak jsme se vydali zpět do penzionu. Sešly jsme se na pokoji a v
18:00 jsme šly na večeři. Měli jsme večerní program a to psát o tom co jsme to zažily a co
znázorňuje náš pokoj.

 


Na tomto lyžařském kurzu se mi líbí, že se učíme nové věci a hodně lyžujeme. Vaří tu jídla, z kterých se dostatečně najíme a líbí se mi na tomto hotelu, že máme k dispozici tělocvičnu a posilovnu. Za poslední dva dny se nám nejvíce líbil nejdelší svah, jelikož je dost strmý a dá se tam jezdit rychle. Dneska se nám dost libil skoky při veliké rychlosti. Ale samozřejmě by to nešlo bez pádu, které občas nebyly příjemné. Přes pohmožděniny a lehké šrámy jsme zdraví a živí a těšíme se na další lyžařské a snowboardové zážitky.