V úterý 10. března se žáci třídy 4. A zúčastnili exkurze na výstavu Titanic v pražských Letňanech. Ráno jsme se sešli před školou a společně jsme vyrazili na výstaviště. Cestu jsme absolvovali městskou hromadnou dopravou – metrem jsme dojeli na stanici Letňany a přibližně za 15 minut jsme došli na místo.
Po příchodu na výstavu jsme byli rozděleni do skupin a postupně jsme vstupovali dovnitř. Každý žák obdržel palubní lístek se jménem skutečného cestujícího Titanicu. Během prohlídky jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o této slavné lodi a jejím vybavení i o životě na palubě. Nejvíc nás zaujaly skutečné předměty z vraku a také informace o tragickém potopení lodi. Na konci výstavy jsme zjistili, zda „náš“ cestující přežil.
Exkurze byla velmi zajímavá, poučná a přinesla nám mnoho nových informací i silných zážitků.

