Cílem projektu bylo probudit v dětech zájem o město, ve kterém žijí hravou a objevnou formou. Společně vytvořily plán památek, nechyběly ani písničky a poznávací aktivity ve skladbě Bedřicha Smetany „Vltava“.
Poslechly si i další pověsti, které jsou o pražské historii. Projekt jsme zakončili plavbou parníkem po Vltavě, kde na vlastní oči viděly krásu historického centra s některými významnými památkami. Malým objevitelům patří velká pochvala za jejich kreativitu a nadšení.
