AŤ ŽIJE REPUBLIKA! se třídou 5. A a 5. B

AŤ ŽIJE REPUBLIKA! se třídou 5. A a 5. B

Interaktivní vypravěčskou inscenaci pro 4. — 7. třídu ZŠ, navštívily dne 6. 12. 2021 třídy 5. A a 5. B. Vše se odehrálo v Praze na Vyšehradě ve Starém purkrabství. A že šlo o akci zajímavou, se pojďte podívat s námi…

V pondělí 6. 12.  třídy 5. A a 5. B navštívily Staré purkrabství na Vyšehradě. Žáci shlédli edukativní program „Ať žije republika!“ Děti poutavým příběhem byly vtaženy do života prostých lidí v době 1. sv. války. Seznámily se s takovými velikány, jako byl František Josef I., Tomáš Baťa, T. G. Masaryk a zažily na vlastní kůži vznik republiky – samostatného Československa. Program se dětem moc líbil a skvěle si ho užily.

 

Něco málo o programu z oficiálního zdroje

Píše se rok 1918, končí světová válka a uprostřed Evropy vzniká Československá republika. Společně s námi budete u vzniku nového demokratického státu! Vzdělávací vypravěčská inscenace, která propojuje příběhy známých i neznámých postav a interaktivně zapojuje diváky prostřednictvím her a úkolů. Vlastní zážitek z vyprávění napomáhá chápat dobové souvislosti a uceluje kontext. Na inscenaci navazují pracovní listy, které dostanou pedagogové po skončení představení. Představení trvá 60 minut.

 

 

Staré purkrabství na Vyšehradě

Budova Starého purkrabství je jednou z palácových staveb, které byly postaveny v královském okrsku za vlády Karla IV. v druhé polovině 14. století. Jako jediná přečkala plenění husitských oddílů v roce 1420 a to pravděpodobně proto, že zde bylo sídlo hospodářského správce Vyšehradu. Současná podoba purkrabství pochází z 18. století a je dílem barokní přestavby pro potřeby vyšehradské pevnosti. V novodobé historii prošlo Staré purkrabství významnou obnovou v letech 2003 – 2005, kdy zde vznikl sál pro 80 diváků a kavárna.