Březnová „mozková“ Rodina v akci

Březnová „mozková“ Rodina v akci

V sobotu 26. 3. 2022 proběhla v našem DDM Stodůlky březnová Rodina v akci – akce pro celou rodinu. Přinášíme krátkou reportáž z tohoto výjimečného dne.

V měsíci březnu se slaví den mozku, proto byla i Rodina v akci tomuto tématu uzpůsobena. 

Dopolední program akce si užili rodiče s dětmi, kteří si přišli vymodelovat hlavu bez mozku na keramiku nebo si přišli mozek zaměstnat při hraní deskových her. Ženy se přišly dozvědět, jak správně na problémy s diastázou a pánevním dnem. Dále se dozvěděly, jak nás dokáže mozek klamat, a to při akci Pravá a levá hemisféra, kde se věnovaly malování. V neposlední řadě si ženy přišly zacvičit na balanční podložce bosu.

Dopolední blok byl věnován i aktivitám pouze pro děti. Děti se dozvěděly, jaká zvířata přes zimu spí a jak jim zimní spánek pomáhá. Při této akci se seznámily i s netopýry. Dozvěděly se, jak se netopýr dorozumívá, jak se krmí. Děti se mohly seznámit se separačními metodami a jinými pokusy, a to při akci VědaZ.

Odpoledne si přišli pohrát i tatínci, a to na legorobotiku společně se svými dětmi. Poskládali si autíčko, se kterým si projeli překážkovou dráhu. Pokud se jim to podařilo, dostali následně od letora další stavební úkoly, jak mohou autíčko dále vybavit. Děti si přišly zatančit na taneční workshop a nezapomnělo se ani na relaxaci po tanečním výkonu. Ženy pokračovaly v poznávání, jak nás může mozek klamat. Další děti se dozvěděly informace o separačních metodách.

Věříme, že se s mnohými návštěvníky březnové Rodiny v akci potkáme už 23. 4. 2022 na Rodině v akci duben: měsíc zakutálených vajíček.


Fotografie z únorové Rodiny v akci si můžete prohlédnout ve FOTOGALERII.

Zuzana Strnadová

Rodina v akci: Legorobotika