Exkurze do České televize

Exkurze do České televize

Třídy 7. A a 7. B  se zúčastnily exkurze v České televizi. Cílem návštěvy bylo podívat se „behind the scenes“, tedy do televizního zákulisí, a lépe poznat práci kameramanů a dalších zaměstnanců televize. O tom, jak vše probíhalo, nám napsaly článek dvě žákyně 7. A  – Alma Viktorie Dalíková & Eliška Tůnová. Děkuji a cituji z jejich zprávy: 

„Česká televize se nachází na Kavčích horách v rozsáhlém komplexu budov. My jsme dorazili do hlavní budovy, zde nás na recepci čekala paní průvodkyně, která s námi strávila celé dopoledne. Nejdříve jsme zhlédli krátký dokument o České televizi, v němž jsme mimo jiné viděli také prostory, kam jsme z důvodu probíhajícího natáčení nemohli jít. Poté už jsme šli navštívit některá studia. Viděli jsme například, kde se natáčí StarDance, Kalendárium anebo dětské pořady s duhovými maskoty ČT:D. Naše další kroky vedly do výtvarné dílny a dílny, kde se vyrábějí rekvizity ze dřeva nebo ze skla, každý pořad totiž potřebuje jiné rekvizity. Odtud jsme opět pokračovali prohlídkou dalších studií, třeba toho, kde se natáčí Zázraky přírody. Opravdu nás zaujalo, že na stropech studií je několik desítek různých světel, která se zapínají podle toho, co se v nich právě natáčí. Díky tomu jsou prostory univerzální a pořady se tam mohou střídat. 

Na závěr naší exkurze jsme zašli do obchůdku se suvenýry, ve kterém si každý z nás mohl koupit něco na památku, třeba tričko, knížku nebo DVD. Exkurze se nám moc líbila a určitě bychom ji doporučili každému, koho zajímá, jak vznikají pořady v televizi.“

Adéla Pretschner, vyučující ČJ a AJ 

https://zsmladi.cz/novinky/detail/exkurze-zaku-7-rocniku-v-ceske-televizi