JIŽ BRZY – NOVÝ ŠKOLNÍ ČASOPIS

JIŽ BRZY – NOVÝ ŠKOLNÍ ČASOPIS

V rámci Tvůrčího psaní se osmáci letos rozhodli založit školní „časopis“. Rozhodli se pro online verzi, která je ekologičtější, jednodušší na přípravu a umožní žákům poznat prostředí různých sociálních sítí, aby se s nimi mohli naučit pracovat užitečně. 

Redakce časopisu sestává ze studentů 8. ročníku FZŠ Mezi Školami, kteří docházejí na předmět Tvůrčí psaní pod vedením Šárky Hanetšlegerové. Na těchto stránkách můžete sledovat jak pravidelné rubriky, tak příspěvky od všech žáků naší školy.

Zároveň nás můžete sledovat na webu: https://mezi-nami-studenty3.webnode.cz/
Instagramu: @mezi_nami_studenty
a Facebooku (stále v procesu): https://www.facebook.com/mezinamistudenty
 
Pokud máte cokoliv zajímavého ke zveřejnění, můžete zaslat texty či fotografie na e-mail: casopis.fzs@fzsmeziskolami.cz
 
DĚKUJEME

 


Školní časopisy jsou již tradiční součástí života a dění na některých školách. Mapují dění ve škole, přinášejí aktuální informace i žákovskou tvorbu, baví, podílí se na budování školní komunity. Někdy jsou hlavními hybateli žáci a studenti, někdy pedagogové, někdy vedení školy nebo všichni dohromady.

 

Školní časopisy

 

Časopisy jsou různé: velké, malé, barevné, černobílé, zadarmo, za peníze, tvořené ve výuce, ve volném čase, lámané na koleně i profesionálně. Jedno mají ale společné: redakci, redakční práci, námahu,  nadšení, společné tvoření skutečných mediálních výstupů a zpětnou vazbu od čtenářů – jako v běžných novinách nebo časopisech.

Mediální výchova formou praktické tvorby je dobrou možností, jak žáky a studenty s médii kolem nás seznamovat. Na tvorbě školního periodika se dá ukázat mnohé kolem cílů a záměrů vlastníků, úhlu pohledu redaktorů, výběru a filtrování obsahu, práce s publikem atp.

 

Soutěž Školní časopis roku - logo

 

Školní časopisy mají také svou soutěž, kterou pořádá Asociace středoškolských klubů ČR, každý rok se v několika kategoriích soutěží o školní časopis roku. 

 

zdroj: https://www.skolamedii.cz/