O naší škole se přednášelo na odborné konferenci v Kroměříži

O naší škole se přednášelo na odborné konferenci v Kroměříži

Ve čtvrtek 4. 11. se v Kroměříži konala XVI. odborná konference O tradiční lidové kultuře na Hané. Posluchače velmi zaujal dvacetiminutový příspěvek představující dva projekty realizované na naší škole – Velikonoční zprávičky a Mega velikonoční soutěž.


Projekty si kladly za cíl seznámit naše žáky s některými tradicemi předvelikonočního období, přičemž oba vycházely z kulturního dění právě na Hané.

POZVÁNKA NA KONFERENCI zde

O ČEM SE MLUVILO
Připomínáme, že Velikonoční zprávičky (2018) jsme od Masopustu do Božího hodu velikonočního vysílali pravidelně každé pondělí formou školního hlášení, kdy si někteří žáci prvního stupně připravovali pro své spolužáky tematické rozhlasové vstupy. Našim osmákům a deváťákům se podařilo v rámci předmětu IT několik dílů natočit, sestříhat, vytvořit titulky a zveřejnit na školním facebooku.

UKÁZKY ZDE:
Velikonoční zprávičky – díl 1.
https://www.facebook.com/watch/?v=2012650065416608

Velikonoční zprávičky – díl 2.
https://www.facebook.com/watch/?v=2015035328511415

Mega velikonoční soutěž (2021) probíhala po osm týdnů online v době distančního vyučování. Na webu školy byl každé pondělí zveřejněn krátký článek o tradicích spojených s nadcházejícím týdnem a soutěžní úkol. Děti poslouchaly autentické vyprávění dědečka, hledaly v přírodě „kočičky“ nebo pekly preclíky. Nejlepší řešitelé byli samozřejmě odměněni.


na konferenci – VELIKONOČNÍ ZPRÁVIČKY

Toho, že byl příspěvek na konferenci pořadateli vybrán a bude též následně publikován ve sborníku, si velice vážíme. Svědčí to o vysoké kvalitě našich školních akcí a jsme rádi, že se do nich naši žáci s chutí zapojují.


na konferenci – FZŠ MEZI ŠKOLAMI