Ptačí budky od Mohylky

Ptačí budky od Mohylky

Žáci ze základní školy Mohylová jsou vedeni k lásce a ochraně přírody, učí se znát její principy a zákonitosti. Péčí o školní zvířata a rostliny, kompostováním a vermikompostováním jejich aktivity a budování ekologického podvědomí ale zdaleka nekončí.

V předjaří měli žáci ze školní družiny možnost účastnit se ornitologické procházky v Centrálním parku. Na neolistěných stromech si všímali ptačích hnízd a hnízdních budek, pozorovali ptáky v jejich přirozeném prostředí, nahlédli do opuštěné hnízdní dutiny a do krmítka pro ptáky a obohatili své znalosti.

Mohylka se nachází v těsné blízkosti přírodních rezervací. Uvědomujeme si, že díky lidskému hospodaření mizí přirozené hnízdní dutiny. Proto jsme se rozhodli, že pro ptáčky hnízdní budky vyrobíme a ještě před hnízděním je i rozmístíme. Velmi praktické „stavebnice“ tzv. sýkorníků zvládli sestavit a následně šetrnou barvou ošetřit i ti nejmladší Mohyláci. Radost z tvůrčí a smysluplné činnosti byla navýšena okamžitým zájmem nových obyvatel.

Až půjdete kolem Mohylky, tak si všimněte, jak jsou naše budky „Mohylka“ krásné, a hlavně velmi prospěšné. Třeba se můžete nechat inspirovat 😉