S Erasmem v Litvě

S Erasmem v Litvě

První květnový týden školního roku 2021/2022 jsme zakončili na ZŠ Klausova projekt Erasmus “Learning for My Future” mobilitou v Litvě ve městě Šiauliai.

Tématem této výměny bylo využití moderních technologií ve výuce –  Learning by digital apps, tudíž si naši žáci rozšiřovali v rámci výuky svoje znalosti v oblasti počítačů. Mimo výuku pak poznávali krásy a zajímavosti města Šiauliau, ve kterém partnerská škola sídlí, přilehlého okolí a dalších zajímavých turistických destinací Litvy.

Navštívili jsme nedaleký Kopec křížů, kde zanechávají svůj kříž lidé z celého světa za účelem splnění jejich přání. I my jsme zde zanechali symbolicky kříž za naši školu.

Poznávali jsme i krásy tradičního litevského venkova, setkali se s pozůstatky místních obrů a vyzkoušeli si terraformaci krajiny.

Podnikli jsme celodenní výlet na Kurskou kosu. Přejeli jsme trajektem přes záliv v Klaipedě, projeli téměř celou litevskou část poloostrova až do městečka Nida, kde jsme si prohlédli muzeum jantaru. Cestou jsme navštívili venkovní expozici lodí, obrovskou písečnou dunu oddělující Litvu od Kaliningradu, pláž u zálivu i Baltské moře a též jsme shlédli delfíní show v místním delfináriu.

Poslední den litevské mobility jsme navštívili místní   polytechnické hnízdo, vyzkoušeli jsme si postavit z Lega a naprogramovat jednoduché roboty, se kterými jsme pak uspořádali závody. Na závěr jsme si upletli náramky přátelství se studenty z ostatních zemí, kteří se projektu účastnili s námi.

Z výjezdu jsme si přivezli nezapomenutelné vzpomínky a také poznatky, které v budoucnu určitě ještě využijeme.