V Mohylce přes noc s Andersenem

V Mohylce přes noc s Andersenem

Tradiční pohádková Noc s Andersenem, kterou jsme v ZŠ Mohylová letos zahájili v podvečer 1. dubna, pomyslně uzavřela naše projektové dny věnované knihám a jejich četbě. Této oblíbené akce se v letošním 21. ročníku zúčastnilo třicet čtenářů z mohylácké školní družiny.

Po zahájení večera se děti rozběhly po škole, aby plnily úkoly pohádkového putování. Jelikož nás všechny čekal opravdu dlouhý večer, bylo třeba našim malým čtenářům během jejich putování doplnit zásoby energie. Díky rodičům dětí a díky paní kuchařkám ze školní jídelny si děti pochutnaly na teplé večeři a na spoustě dalších dobrot. Po splnění všech úkolů měly děti neskrývanou radost z objevení pokladu pana Hanse Christiana Andersena. Na dobrou noc jsme si ještě přečetli pár oblíbených pohádek, které známý dánský spisovatel napsal.

Ráno na děti čekal pamětní list, záložka, medaile pro čtenáře a pěkná knížka. Ze školy jsme všichni odcházeli s pocitem příjemně prožitého večera i noci a se vzpomínkou na hezké chvilky s dílem známého pohádkáře, po kterém nese tato oblíbená akce své jméno.