Hmyzí domky

Hmyzí domky

Dvě 4. třídy vyrazily v září do blízkého Prokopského údolí pozorovat a určovat hmyz, aby děti poznaly jeho důležitost v přírodě a měly motivaci k výrobě hmyzích domečků.

Vlastní domečky pak vyráběly v rámci projektu Skutečně jedlá zahrada 6. 10. 2022. Děti již v předcházejících dnech nosily do školy přírodniny na jejich výrobu. Těsně před vlastní prací jsme s dětmi shlédli krátký návodný dokument a pak už jsme se pustili do práce.

Děti samostatně nebo s malou dopomocí nařezaly prkna, vyvrtaly díry a sešroubovaly pomocí vrutů kostru domečků, roztřídily materiál a pokud bylo potřeba, nastříhaly na vhodnou délku. K sestaveným kostrám domečků připevnily sponkovačkou pletivo a pak už bylo možné domeček plnit. Rychlejší skupiny začaly vymýšlet i ozdobné čelo pro své domečky.

V mezičase děti stihly i lovit a pozorovat bezobratlé živočichy. V následujícím týdnu jsme domečkům našli to nejvhodnější umístění, instalovali je na zahradu a už se těšíme, až je budeme chodit pozorovat. Máme hotové celkem tři větší dřevěné domečky a ještě jeden škvorovník z květináče.