Listopad aneb čas dušiček a vzpomínání 

Listopad aneb čas dušiček a vzpomínání 

Čtvrťáci ze 4. B ZŠ Mohylová si po halloweenském veselení připomněli i svátek Všech zemřelých aneb Dušiček. Děti ve třídě měly příležitost zavzpomínat na svoji bývalou vychovatelku Zdeňku Davidovou, která zemřela minulý rok: každý z nich měl možnost přijít k improvizovanému vzpomínkovému místu a ke svíčce a fotografiím položit symbolickou „lucerničku“ mochyně, podělit se o vzpomínku nejen na Zdeňku, ale i na své zemřelé z rodiny. Spolu s dětmi si připomínaly pěkné chvíle i paní učitelky a paní asistentka.

Trochu jinak dušičkovou atmosféru zažily děti při následné návštěvě Vyšehradského hřbitova. Při tiché procházce a trochu dobrodružném vyhledávání hrobů Boženy Němcové, Karla Čapka, Karla Hynka Máchy, ale třeba i Josefa Bicana na ně dýchla historie, důstojnost a vědomí konečnosti života.

Závěr vzpomínání patřil začátku Sametové revoluce, děti si totiž prošly cestu studentského průvodu od hrobu K. H. Máchy až na Národní třídu. Měly možnost učit se dějiny na vlastní kůži a byly na své předky patřičně hrdé!