Mohyláčci dopraváčci

Mohyláčci dopraváčci

Se začátkem nového školního roku mají žáci ZŠ Mohylová opět možnost účastnit se hodin Dopravní výchovy – ne však pouze teoreticky, ale také prakticky. Třída 4. A se proto vybavila vlastními cyklistickými helmami a vydala se na Barrandov, kde se na dopravním hřišti na Chaplinově náměstí setkala s trojicí městských strážníků. Ti žákům nejprve vysvětlili a předvedli, jak správně nastavit a zapnout helmu, poté žákům vybrali kola, která jsou na hřišti právě pro tyto účely k dispozici a pak nastal čas na trénování dopravních značek a silničních pravidel v praxi. Děti jezdily, dávaly přednost zprava, předjížděly se, snažily se dodržovat vše potřebné – a to velmi nenásilnou formou, kdy si takřka ani neuvědomovaly, že se vlastně učí, jak se správně chovat v silničním provozu. 

Byli jsme rádi, že nám vyšlo i krásné počasí a žáci si tak mohli celou praktickou výuku užít opravdu naplno. Cestou zpátky do školy si mezi sebou vyprávěli zážitky a předháněli se v tom, kdo si pamatuje více dopravních značek a také si svěřovali, kdo udělal v jaké situaci jakou chybičku.

Tento způsob výuky zcela jistě nese své ovoce, jak jsme se právě již na zpáteční cestě mohli na vlastní uši přesvědčit. Těšíme se na další lekce, které nás ještě čekají! 🙂