Mohylka plná klobouků

Mohylka plná klobouků

Na datum 15. 1. je každoročně vyhlášen Mezinárodní den klobouků. Klobouk je nejen módním doplňkem, ale také symbolem vytříbeného vkusu a exkluzivity. Podtrhuje náš styl a nápaditost. Pokud tuto zažitou charakteristiku klobouků pojme celá škola osobitě a s nadsázkou, vznikne další z krásných zážitků k zapamatování.
 
K výzvě v podobě KLOBOUKOVÉHO DNE se postavili čelem žáci i dospělí ze ZŠ Mohylová. Na pravidelném pondělním ranním setkání celé školy s paní ředitelkou se sešlo opravdu nepřeberné množství kloboukových modelů. K vidění byly originální klobouky vlastní výroby, vánoční klobouky, velká sombrera, buřinky, cylindry, rybářské klobouky, vtipné kloboučky se zvedacíma ušima a mnoho dalších pestrobarevných pokrývek hlavy.
 
Jak řekla na setkání paní ředitelka – každý takový školní zážitek je korálkem na niti, který si postupně během docházky do Mohylky na onu pomyslnou nit navlékáme. Když se pak člověk ohlédne zpět, uvědomí si, že z podobných společných zážitků má vlastně celý náhrdelník, a že si svůj pobyt na prvním stupni krásně užil.
 
Je na místě poděkovat všem, kteří se na tuto kloboukovou akci připravili a hrdě celý den chodili po Mohylce s touto ozdobou. Jen díky vám se kloboukové pondělí vyvedlo a mohlo vzniknout i tolik krásných fotek.