Návštěva dabingového studia

Návštěva dabingového studia

Návštěva dabingového studia
 
S dětmi z 1. oddělení jsme navštívili dabingové studio PRO-TIME pana Zdeňka Mahdala v Řeporyjích. Pan Mahdal nás mile přivítal a dětem dovolil užít si na úvod pohovku, kterou pro svůj odpočinek využívají herci, kteří přicházejí do studia dabovat.
 
U našeho „povalování“ nám pověděl, co vše nám ukáže a co taková práce obnáší. Viděli jsme, jak probíhá dabování seriálu a pustil nám jeho ukázku v originálu, upravený bez hlasu, pouze se zvuky z okolí a nakonec hotovou nadabovanou ukázku. V další místnosti viděly děti prostor pro dabéra a okno, kterým komunikuje s člověkem za pultem plným knoflíků, tlačítek a obrazovek. V další místnosti jsme viděli takový dabing v přímém přenosu. Právě se daboval díl pořadu o žralocích od National Geographic. Tam byly děti jako u vytržení a absolutně pro ně přestal existovat svět okolo. Trvalo nějakou chvíli, než znovu začaly vnímat a my se mohli přesunout dál a poslechnout si ještě ukázku reklamy, kterou pan Mahdal už léta nahrává pro známý obchod s potravinami.
 
Děti byly na návštěvě naprosto vzorné a dostaly pochvalu a také zaslouženou odměnu. V kavárně si daly točenou zmrzlinu a pohrály si na zahrádce. Autobusem jsme se pak se spoustou zážitků vrátili zpět do školy.
 
Jana Hegarová, 1. oddělení ŠD