Necvakejte. Foťte.

Necvakejte. Foťte.

V pondělí 2. 5. 2022 se u nás ve škole konal fotografický workshop Necvakejte. Foťte! Projektový den začal představením společnosti Czech Photo o.p.s. a její ředitelky paní Veroniky Souralové. Na projektu dále spolupracovali  zástupci firmy Canon a profesionální fotograf Michal Turek.

Na žáky nejprve čekala komentovaná slideshow nejúspěšnějších „Fotografií roku“ soutěže Czech Press Photo a přednáška na téma, co je to dobrá fotografie, co je to fakenews a jak pracuje profesionální fotograf. Povídali jsme si o základních zásadách dobrého snímku. Poté žáci vyrazili ve dvou skupinách fotit. V první si vyzkoušeli s pomocí techniků z firmy Canon profesionální fotoaparáty. Další žáci fotili na mobily. Po přestávce se pak skupiny vyměnily. Snímky si žáci vytiskli ve stánku CEWE, který firma škole na tento den zapůjčila. Na závěr odborník zhodnotil dnešní práci a vybral vítěznou fotografii dne.

Děkujeme celému týmu Czech Photo o.p.s. i profesionálním fotografům za zapůjčení techniky, ale hlavně za skvělé fotografické zážitky a přiblížení práce profesionálních fotografů.

Projektový den byl realizován z prostředků projektu Šablony III.