Projekt ERASMUS+ se (také) přesunul na web

Projekt ERASMUS+ se (také) přesunul na web

Ve středu 3. června proběhlo první virtuální setkání projektu ERASMUS+ Virtual and Real in Our Life. Cílem bylo společně nahradit zrušené jarní aktivity i cesty, o které nás připravil COVID 19.

Aktivity se zúčastnil půltucet žáků z každé zapojené školy spolu se svými učiteli, celkově tedy přibližně čtyřicítka účastníků. Během dopoledne jsme v mezinárodních skupinách a v anglickém jazyce sepsali plusy a mínusy uplynulých třech měsíců a poté jako bonus navštívili muzeum v Kanadě. To vše díky nástrojům webu 2.0 a videokonferenčním aplikacím Skype a Jitsi.

Průběh setkání nám poskytl velmi cennou zpětnou vazbu. Ověřili jsme si, že některé nástroje ještě nejsou technicky bezproblémové, že psaný text je někdy praktičtější a srozumitelnější než mluvené slovo a že vnímání karanténních měsíců bylo ve všech koutech Evropy podobné.

Studenti vytvořili celkem 6 analýz typu SWOT, které si spolu s dalšími výstupy můžete prohlédnout zde.  Na tomto linku naleznete i odkaz na virtuální prohlídku zmíněné kanadské výstavy, která stojí za návštěvu, i když neumíte francouzsky.

Další podobné aktivity plánujeme i další školní rok, náš projekt byl totiž z důvodu aktuální situace prodloužen o 7 měsíců.

Tomáš Klinka, koordinátor projektu za ZŠ Mládí