S družinou za krásami podzimu

S družinou za krásami podzimu

Bylo krásné říjnové odpoledne a teplé paprsky podzimního sluníčka přímo vybízely k procházce. Paní vychovatelky ze ZŠ Mohylová se proto rozhodly, že takové počasí nelze nevyužít a vydaly se s dětmi v rámci odpolední družiny na kraj blízkého Prokopského údolí. 

Cestou k nádrži Asuán, která se nachází nedaleko obchodního centra Galerie Butovice, se děti dozvěděly, co je to meandr a proč je pro přírodu důležitý. Zjistily také, že jejich cesta od školy k Asuánu vede přes arboretum a co to arboretum vlastně je. 

Když družinová výprava dorazila do cíle, tedy na hráz nádrže Asuán, přečetla dětem paní vychovatelka informační tabuli, která se na hrázi nachází. Píše se v ní o rostlinách a živočiších žijících v nádrži a jejím okolí, ale také o nedávné revitalizaci nádrže a o její historii. Když už bylo dost čtení a poslouchání, přišel čas na pohybové soutěže, které děti tolik baví. Paní vychovatelky proto z žáků vytvořily dvojice či trojice, které běhaly, řádily a jinak soutěžily na sluníčku a čerstvém svěžím vzduchu.

Cestou zpět do školy sbíraly dětičky různé druhy přírodnin typických pro podzimní čas. Z nich pak po návratu do školy vytvořily krásnou výzdobu své družinové třídy.