Umíte vařit anglicky?  Šesťáci ze ZŠ Mládí to umí!

Umíte vařit anglicky? Šesťáci ze ZŠ Mládí to umí!

V rámci on-line distanční výuky Aj probírali výrazy související s vařením. Poněkud nezáživnou mluvnici o počitatelnosti a nepočitatelnosti podstatných jmen si zpestřili recepty v angličtině. Jednotlivá jídla pak museli krok za krokem sami uvařit. To bylo pro některé možná nesnadné, protože vařili poprvé v životě. Měli však úkol ještě ztížený – museli při celém procesu vaření vše komentovat anglicky na kameru, pokrm pak naservírovat a ochutnat!

Dost se u tohoto video projektu nasmáli. Někteří museli vařit dvakrát, protože při prvním pokusu na něco zapomněli nebo svůj komentář popletli. Je možné, že někteří z nich teď chvíli nebudou chtít vidět své oblíbené jídlo. Jiní poprvé nakrmili celou rodinu. Jedné dvojici během natáčení upadl mobil a teprve na konci celého procesu vaření děvčata zjistila, že druhou půlku mají natočenou vzhůru nohama! Někdo pak zápasil se střihem a odesláním svého videa.

Všichni se ale přitom určitě naučili mnoho nového. Procvičili si slovní zásobu, zjistili, že vaření zase není taková věda a našli ve svých rodičích a sourozencích talentované kameramany, střihače, ochotné jedlíky a hlavně pomocníky, kteří je s láskou podpořili v jejich snažení.

Doubravka Matulová, vyučující Aj