Únorová „maskovaná“ Rodina v akci

Únorová „maskovaná“ Rodina v akci

Slunce na obloze a také krásné datum 12. 2. 2022 dodalo Rodině v akci v DDM Stodůlky hned ráno tu správnou  energii.

Vše se rozproudilo po deváté hodině.
V keramické dílně děti a rodiče modelovali z hlíny masky a dekorovali je barevnými engobami. Inspirovali se různými předlohami, ale dětská fantazie nakonec zvítězila.
Tatínkové s dětmi se měli možnost seznámit s vybavením technické dílny našeho nového polytechnického hnízda, s nástroji na řemeslné zpracování dřeva, kovu a jiných materiálů. Vyrobili si společně házedlo, které jim jistě zpříjemní společné rodinné chvíle.
Při Deskohraní si nadšení hráči mohli zahrát hned čtyři nové deskové hry a vyzkoušet si nové strategie, které dosud neznali. Jen těžko po třech hodinách opoštěli hravý svět deskových her.

Do branky Domečku vstoupila zooložka a kynoložka Helena Jahelková, která je i chovatelkou československých vlčáků, s Hopinkou a Trapperem. Děti se na VěděZ: vlčí rodina a vlčí stopa dozvěděly o vlčích předcích československých vlčáků, ale také spoustu zajímavostí  o životě dvou živých návštěvníků. Přesto, že měly děti z živých zvířat respekt, nakonec se s nimi mohly vyfotografovat a hladit je.

Odpoledne se Ateliér Domečku proměnil na řemeslnou dílnu téměř jako v uličkách Benátek. Vzniklá výtvarná díla v podobě skvostných masek plných barev, lesklých látek, třpytek, barevných laků, prýmků a knoflíků mohou děti použít v únoru na karnevalová veselí a po skončení karnevalů k dekoraci interiéru. 

Věříme, že se s mnohými návštěvníky únorové Rodiny v akci potkáme už 26. 3. 2022 na Rodině v akci březen: měsíc chytrých mozků.

Fotografie z únorové Rodiny v akci si můžete prohlédnout v naší FOTOGALERII.

Zdeňka Hiřmanová