Záchranáři se učí i o víkendu

Záchranáři se učí i o víkendu

Žáci ze ZŠ Mohylová docházející na záchranářský kroužek Českého červeného kříže, zažili víkendovou akci plnou dobrodružství a nových poznatků.

Setkání začalo příjemným rozehřátím v podobě hry s frisbee, po němž se účastníci osvěžili v podzimní čajovně pod širým nebem. Pak nastal první záchranářský zásah – děti ošetřovaly raněného po pádu ze stromu. Po jeho ošetření si užily zábavu na hřišti, aby se odreagovaly a připravily na svou druhou akci. Tou bylo ošetření vyvrknutého kotníku, zlomené ruky a otřesu mozku po pádu z lanovky.

Mladé záchranáře tyto dva zásahy vysílily, proto bylo třeba nabrat nové síly. Těm se dětem dostalo díky vynikajícím toastům, které si zakously ke svačince. Po jídle si mladí záchranáři procvičili obvazovou techniku a následoval jejich poslední zásah-pomáhali při autonehodě a naučili se, jak správně instalovat výstražný trojúhelník.

Děti se už těší na další nejen víkendový čas, který budou moci strávit se svými kamarády, a kdy se jim dostane mnoho nových zkušeností.