1. letošní setkání KOUMÁKŮ

1. letošní setkání KOUMÁKŮ

V pátek 8. prosince 2023 odpoledne proběhlo první letošní setkání Koumáků z 1. stupně, a to opět ve dvou skupinkách – dětí z 1. – 3. ročníku a dětí ze 4. – 5. ročníku.
 
Tématem byl Atlantský oceán. Koumáci se dozvěděli zajímavosti o mořských proudech a jejich vlivu na kontinenty. Společně jsme prozkoumali i dvě zajímavá lidská díla, která se v Atlantiku nachází. Našli jsme klíče k pevnosti Boyard a ponořili se k podvodním sochám u ostrova Lanzarote. Prozkoumali jsme záhadu Bermudského trojúhelníku a našli jsme vše, co se nám poztrácelo. Závěr setkání patřil Karibiku, jeho stinným stránkám (hurikány), ale i krásným plážím a přírodě. Jeden a půl hodiny utekl jako voda a všichni odcházeli s mnoha novými poznatky.
 
Koumáci jsou děti zařazené do školního systému péče o nadání na naší škole. Setkání Koumáků se koná po vyučování a nabízí témata přesahující běžné zájmy dětí z nižších tříd. Lektorkou je paní učitelka Pevná, která má letité zkušenosti z práce s nadanými dětmi a zároveň je od letošního roku koordinátorkou péče o nadání na 2. stupni.
Další setkání plánujeme na únor. Přemýšlíme o rozšíření nabídky, protože počet zájemců o setkání z řad Koumáků o mnoho převyšuje počet míst, která jsme zatím schopni nabídnout.