Báječné stolování bez stolu

Báječné stolování bez stolu

Za slunných květnových dní rozkvetly všechny trávníky na našem sídlišti a v Mohylce jsme měli to štěstí, že nám rozkvetla neobyčejnými obrazci i podlaha. Se třeťáky jsme totiž při výuce angličtiny zažili společné hodování, ke kterému jsme si prostřeli talíře na ubruse na podlaze. Okolí talířů jsme si vyzdobili přírodninami, díky nimž se obyčejné talíře proměnily v exotické květiny, a pak si každý vylosoval, koho ke svému uměleckému dílu pozve vyřčením anglické věty: „This plate is for you.“ Vznikl nám tak nový zasedací pořádek, který nám pomáhal navazovat nová přátelství.

V duchu obdarování a sdílení se pak neslo i samotné hodování. Každé dítě si doma připravilo pro spolužáky malé občerstvení, které všem anglicky představilo a rozdalo na všechny talíře. Díky tomu jsme se naučili mnoho rozmanitých anglických slovíček na téma FOOD, o kterých každý rovnou věděl, jak dané jídlo vypadá, jak voní – a nakonec i to, jak chutná.

Radost nám udělal american apple pie, toast, cucumber, blackberries, roll with jam, porridge, fruit salad, twisters, sponge bisquits with banana and chocolate, pizza, banana bread, chocolate cookies, carrot, cherries, crisps, baguette with butter, cheese and ham a dokonce jihoamerické ovoce guayaba (guava) – česky kvajáva, které jedna z žákyň přivezla přímo od své babičky z Brazílie a spolužákům ho nabídla spolu s vynikajícím sýrem.

Děti zažily radost z rozmanitosti chutí, ale také z toho, že anglické sloveso SHARE mohou používat nejen o sdílení souborů a fotografií na internetu, ale i při společném ochutnávání jídla a společném trávení času s kamarády.