FZŠ MEZI ŠKOLAMI se opět zapojila do UKLIĎME ČESKO

FZŠ MEZI ŠKOLAMI se opět zapojila do UKLIĎME ČESKO

Ukliďme Česko je celorepubliková dobrovolnická úklidová akce, kterou založili Miroslav Kubásek a Radek Janoušek s cílem uklidit černé skládky a nepořádek po celé České republice. Naše škola se i tentokrát zapojila do této akce. V pátek 16. září se třídy 2. A, 4. B, 4. C, 4. D, 5. A, 5. B, 5. C, 6. D, 7. B, 9. B se svými třídními učiteli vydaly na úklid širšího okolí naší školy. Letos se k úklidu připojili i lidé z okolí školy – jmenovitě Dagmar Prajzlerová, Jiří Hostýnek a Markéta Kořenská. Děkujeme.

Ráno jsme se setkali před školou, rozdali jsme si úkoly, rukavice, pytle a vyrazili do terénu. Žáci nejprve dokonale uklidili celý areál naší školy a prostor před vchodem. Přidali se k nám i dobrovolníci, kteří se přihlásili k naší akci prostřednictvím webu https://www.uklidmecesko.cz/. Děti udělaly rojnici a pročesávaly blízké i vzdálené okolí školy. Poctivě sbíraly co se dalo. Nacházely odpad všeho druhu. Největším, ale smutným „úlovkem“ byla mikrovlná trouba, kočárek a televizor v křoví. 

Nikomu se ani nechtělo věřit, že jsme posbírali několik pytlů se směsným odpadem, plasty, lahvemi i papírem. Po skončení akce byly odpadky odvezeny od školy odborem životního prostředí ÚMČ Praha 13, Sluneční nám. 2580/13, 158 00 Praha 13, tel: 235 011 474.

Tato akce pomáhá si uvědomit, že pokud se každý z nás bude k přírodě chovat zodpovědně, nebude takový úklid ani potřeba.

Děkujeme žákům, pedagogům a rodičům za podporu při této akci.

foto k akci https://dundeeczech1979.rajce.idnes.cz/UKLIDMECESKO_FZS_MEZI_SKOLAMI/