Galerie online: výtvarná díla dětí na motivy vánočních zvyků ve světě

Galerie online: výtvarná díla dětí na motivy vánočních zvyků ve světě

K adventnímu času neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra očekávání Vánoc, vůně perníčků, purpury a také otevírání okýnek adventního kalendáře. Od 1. prosince 2021 jste mohli navštívit naši Galerii na plotě, kde jsme připravili neobvyklý adventní kalendář – 24 zastavení, kde se všichni kolemjdoucí mohli seznámit s některými zajímavými i třeba podivnými vánočními tradicemi a zvyky v různých zemích světa. Nechyběly zvyky z Ukrajiny, Belgie, Ruska, Itálie, Norska, Kypru a mnoha dalších zemí. Věděli jste třeba, že v Katalánsku nosí dárky dětem postavička připomínající trochu poleno a trochu prasátko s červenou čepičkou, že ve Venezuele o Vánocích lidé jezdí na mši do kostela na kolečkových bruslích a na Islandu je největší pochoutkou na štědrovečerním stole rýžová kaše se skořicí, cukrem, rozinkami a 1 mandlí?

Děti se mohly zúčastnit soutěže – nechat se inspirovat popisem tradice, dáváním dárků v různých zemích nebo stolováním a štědrovečerním jídlem. Povídání o tradicích a také kreslení a malování těchto zvyků proběhlo v mnoha kroužcích DDM Stodůlky.

Celkem se soutěže zúčastnilo 110 ilustrací ve třech věkových kategoriích – předškolní děti, mladší a starší školní věk. V každé kategorii pak byly 20. 12. 2021 vylosovány 3 díla, celkem 9 dětí tak získalo hodnotné ceny.

 

Podívejte se s námi na celou galerii Letem světem a nahlédněte do světa dětské fantazie.

 

Děkujeme všem dětem za odevzdaná výtvarná díla a blahopřejeme vylosovaným výhercům.

Akce proběhla v rámci projektu Společná adresa – Praha 13 zaměřeného na integraci cizinců za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR a MČ Praha 13.