Informace k uzavření MŠ Čtyřlístek, Mezi Školami 2323

Informace k uzavření MŠ Čtyřlístek, Mezi Školami 2323

Vážení rodiče,

dovolujeme si doplnit několik informací k MŠ Čtyřlístek, Mezi Školami 2323, která je z preventivních důvodů od pondělí 16. 3. 2020 uzavřena.

Pro omezení různých nepodložených spekulací je zde několi faktů:

  1. Paní kuchařka této mateřské školy bydlí ve stejném (rodinném) domě s paní, u níž se projevily příznaky běžného onemocnění – teplota, bolest kloubů atp. Paní oznámila tuto situaci lékaři. Ten nařídil, podle našich informací, klasickou léčbu s klidem na lůžku. Případná kontrola ze strany hygienické služby by mohla proběhnout v neděli  nebo v pondělí.

 

  1. Tuto situaci se dozvěděla paní kuchařka ve 14:00 telefonicky. Okamžitě po skončení hovoru informovala ředitelku školy.

 

  1. Ve 14:20 ukončila práci a během 10 minut odešla domů do dobrovolné karantény.

 

  1. Ve 14:43 informovala ředitelka odbor školství MČ Praha 13

 

  1. Následně bylo rozhodnuto, že z důvodu předběžné opatrnosti, bude od pondělí 16. 3. 2020 přerušen v mateřské škole provoz.

 

  1. Paní ředitelka odpoledne postupně telefonicky informovala všech 94 česky hovořících rodin. Čtyři vietnamské rodiny a jednu anglicky hovořící rodinu informovala pomocí SMS.

 

  1. Stručná zpráva byla také umístěna na internetové stránky školy.

 

  1. Je třeba zdůraznit, že se jedná o opatření velmi preventivní, protože zatím nebylo testy prokázáno žádné konkrétní onemocnění

 

  1. Všichni si přejeme, aby se jednalo pouze o podezření, které se nepotvrdí.

 

Přejeme  naprosto všem zúčastněným i nezúčastněným pevné zdraví.