MŠ Píšťalka na škole v přírodě – Lučany nad Nisou

MŠ Píšťalka na škole v přírodě – Lučany nad Nisou

Ve dnech 5. až 10. 6. vyjely děti z Píšťalky do Jizerských hor. Tradičně trávíme jeden červnový týden v penzionu Kitty v Lučanech nad Nisou, kde máme krásné prostředí u lesa, vlastní veliké hřiště a opravdu skvělou kuchyň.

Za těch pár dnů jsme toho stihli opravdu hodně:

Hned první den jsme se naučili pokřik, který naši partu vždy připravil na nějakou činnost, většinou spojenou s přírodou. Nezapomínali jsme ani na předškolácké aktivity, jako stříhání, lepení, rozšiřování slovní zásoby, skládání origami…každé ráno jsme pečlivě uklízeli pokoje, protože každý chtěl mít dobré bodování za úklid. Aby nám nebylo smutno, četli jsme si každý den po obědě pohledy od rodičů, které si děti dávaly pod polštářek a tak se vlastně nikomu nemohlo stýskat. Dokonce nám na pobyt vyšly i jedny narozeniny, proběhla tedy krásná oslava se zmrzlinou a dětským šampaňským.

Poznávali jsme les, vše co do něj patří a stavěli domečky pro skřítky. Došlo i na houbaření s atlasem hub. Z přírodnin, které jsme nasbírali cestou z rozhledny Bramberk vznikli naši lesní skřítci, které jsme si dovezli i na školkovou zahradu. Každý si vytvořil pomalovaný, nebo polepený kamínek a vyzkoušeli jsme si jej jako těžítko na výkresy, které jsme malovali venku i při větru. Ale s takovým těžítkem to nebyl žádný problém.

Při jedné z procházek jsme měli velké štěstí a dlouhou dobu jsme potichu pozorovali srnečka, na něj děti nemohly zapomenout. Objevoval se pak na každém výkresu.

A co bylo nejlepší? Děti odpovídaly, že všechno, ale taková vlastnoručně připravená večeře v podobě opékání buřtů, to byl jasný favorit. ….Tedy do té doby, než jsme za odměnu pro naši skvělou partu našli poklad. Všichni malí cestovatelé v něm našli mnoho krásných odměn.