Nové přírodovědné centrum na Klausovce

Nové přírodovědné centrum na Klausovce

V  průběhu  letních prázdnin se nám  podařilo na naší Základní škole Klausova vybudovat v rámci Operačního programu Praha – Pól růstu ČR venkovní a vnitřní učebnu přírodopisu.

Venkovní učebna se nachází v atriu mezi budovou prvního a druhého stupně. V rámci projektu byly provedeny úpravy betonových bloků a zeleně uvnitř. Mezi dvěma bloky vznikla bioklimatická pergola. Součástí venkovní učebny je sada senzorů PASCO, prostřednictvím kterých mohou žáci a pedagogové získávat informace pro různá pozorování a zkoumání přírody.

Vnitřní učebna přírodopisu prošla celkovou rekonstrukcí včetně elektroinstalace, osvětlení a podlahové krytiny.  Je připravena pro 30 žáků. Učebna byla vybavena novým nábytkem na míru, kdy každá lavice má panel k datovému připojení i k elektřině. Mezi lavicemi je středový pult s dřezem a úložným prostorem pro mikroskopy. Na čelní stěně je umístěna interaktivní tabule s výškově nastavitelným pojezdem. Nová Wifi síť a LAN konektivita učebny a softwarové řešení umožňují propojení učebny s daty získanými v rámci venkovní učebny. 

Doufáme, že nám počasí dovolí v podzimním období využívat venkovní učebnu co nejdéle.