Online hodina – komunikujeme se světem

Online hodina – komunikujeme se světem

Žáci 8. A se zúčastnili hodiny angličtiny Live Classes, kterou organizuje nakladatelství Pearson spolu BBC. Tématem hodiny byly „chytré telefony“ a základní otázka zněla: Jsme díky chytrým telefonům chytřejší?

V rámci 60 minut zhlédli dvě krátká videa, odpovídali na dotazy virtuálního učitele a povídali si s žáky ze španělské školy na Mallorce. Poslechli si názory dalších zúčastněných škol, kterých bylo spolu s námi celkem sedm. Kromě naší školy a již zmíněné školy ve Španělsku, to byla škola z chorvatského Ogulinu, slovenského Stropkova, polské Lodže, ruského Berdsku a palestinské Gazy.

Všichni mladí lidé se shodli na tom, že mobil je dobrý pomocník, který nám usnadňuje v mnoha směrech učení, komunikaci, poskytuje zábavu a slouží k řadě dalších aktivit. Současně ale zmiňovali i to, že jim bere čas, vytváří závislost a že je dobré umět se bez něj obejít.

Dozvěděli jsme se také i nové výrazy související se světem mobilů a internetu. Jde o portmanteau – složeniny, které vznikají spojením dvou slov. Například „digimon“ vznikl ze složení výrazů „digital“ a „monster“ a „phablet“ z „phone“ a „tablet“.

Všichni si neobvyklou hodinu užili. Nyní se chystáme natočit krátké video o užívání mobilů, v čem nám pomáhají a na co si máme dát pozor. Těšíme se na videa zúčastněných škol a na jejich názory.

Svět nás zajímá, dorozumíme se.