Světlení

Světlení

Ve středu 13. prosince 2023 se na naší škole konalo opět Světlení.

Tato tradice je u nás slavena už roky a setkává se s nadšeným přijetím u dětí i učitelů. Inspirovali jsme se tentokrát příběhy o tom, že sv. Lucie prý byla vystavena mnoha trápením, v nichž si ale zachovala tvář. Mimo jiné měla být, jak praví legenda, roztrhána býky, ale bez úspěchu. Navzdory býčí síle to s Lucií prý ani nehnulo. I my jsme někdy zmítáni různými tahy a občas říkáme, že jsme na roztrhání. A tak nám sv. Lucie mohla být inspirací ve své stabilitě navzdory nejrůznějším těžkostem.
 
Během dopoledne Lucinky a Luciášové navštěvovaly tradičně třídy, zkoumaly pořádek, přinášely světlo a vymetaly tmu ze všech koutů i z hlav dětí a pedagogů.
Všechny třídy pak soutěžily v odhadu hmotnosti školního býka, jehož tělo a hlavu ztvárnili žáci 8. A spolu s panem asistentem. Třída 3. B vyhrála svým brilantní odhadem 320 kg s chybou 1 kg! Odměna v podobě dortu býčí hlavy přišla všem k chuti!
O přestávce se na chodbách přetahovaly děti s úkolem stát na značce a nenechat se přetáhnou býky. Akce se vydařila a těšíme se napřesrok na další nápady našich Lucinek!
 
Lucie Kráčmarová, TU