Třeťáci čtou ve školce

Třeťáci čtou ve školce

V úterý 30. 1., den před pololetním vysvědčením, se žáci 3. A ze ZŠ Mohylová vydali do sousedící školky Sluníčko po střechou, aby svým menším kamarádům přečetli pohádkové příběhy ze svých vybraných knížek. Stalo se tak na základě projektu Čteme předškolákům, který u nás ve škole již dlouhou řadu let funguje. 
Zrovna krásně vyšly počty dětí, a tak se každý třeťák ujal jednoho mladšího kamaráda a vybrali si pohodlné místo, kde si společně četli a prohlíželi knížky. 
Během celé doby byly děti příjemně naladěné, třeťáci se snažili předvést to nejlepší a předškoláci je zaujatě poslouchali a sledovali. Mezi čtením byl i čas na průběžné otázky k textu, případně i mimo jiné téma. Na závěr nám předškoláci předvedli „Lov medvěda“, ke kterému jsme se postupně připojili i my ostatní. 
Pro obě strany to byla skvělá zkušenost. Školáci si vyzkoušeli svůj čtený hlasitý projev a také to, jaké to je udržet si něčí pozornost. Pro předškoláky to byla naopak motivace, aby se naučili hezky číst, až budou chodit do školy. 
Jistě to není naše poslední návštěva ve školce!