V Mohylce se učí i venku

V Mohylce se učí i venku

Ač jsme se začátkem nového kalendářního roku mohli v Mohylce přivítat pouze žáky prvních a druhých tříd, nikterak ve výuce nezahálíme. Naopak se snažíme, aby se ti nejmenší školou povinní žáčci učili takovým způsobem, který je bude bavit, podpoří jejich fantazii a představivost a ještě si díky němu procvičí právě probírané učivo.

V krásném zimním dni, ve kterém se na nás usmálo i sluníčko, jsme s dětmi vyrazili na školní zahradu. Změnili jsme prostředí, abychom si zopakovali učivo českého jazyka také jinou formou, než jak jsme zvyklí ve třídě. Začali jsme tím, že jsme děti rozdělili na dvě skupinky, aby se jim v menším počtu lépe pracovalo. Zatímco jedna polovina třídy měla čas na stavění sněhuláků či jiné dovádění se sněhem, druhá půlka třídy hledala písmenka. Z těch žáci nejdříve skládali různá slova a po chvilce také věty. Po pár desítkách minut se obě poloviny vyměnily a všechny děti si tak mohly vyzkoušet procvičování písmenek a skládání slov a vět, ale také si hezky vyvětrat hlavičky a užít si zimního sluníčka.

Tuto formu učení pravidelně zařazujeme do výuky, protože žáky opravdu baví a moc si ji užívají. Už se těšíme, jak si s dětmi příště venku procvičíme například matematiku?