Velikonoční dílny pro učitelky mateřských škol na Praze 13

Velikonoční dílny pro učitelky mateřských škol na Praze 13

Krajina již procitá ze zimního spánku, příroda vítá jaro a každým dnem se blížíme k velikonočním svátkům. Nové roční období jsme přivítali i u nás na ZŠ Klausova. Paní učitelka Lenka Trousílková, členka Asociace malířek a malířů kraslic České republiky, si pro vyučující z mateřských škol na Praze 13 připravila zajímavé velikonoční dílny.

Náš kinosál se tedy 18. a 19. března (vždy od 9:00 do 10:45 a poté odpoledne od 13:30 do 15:15) změnil v nefalšovanou kraslicovou dílnu. Stoly zdobily velikonoční dekorace a výstava prací paní učitelky. Po představení různých druhů vajec a způsobů zdobení kraslic (zejména metod zdobení slámou a voskem) následovala praktická ukázka toho, jak si vejce vyfouknout a nabarvit a jak si z něho vytvořit vlastní kraslici s voskovým reliéfem.

Vybaveny novými poznatky se paní učitelky z mateřských škol pilně pustily do práce a domů si vzaly nejedno opravdu povedené velikonoční vajíčko.

Všem účastnicím děkujeme za příjemně strávené chvíle a věříme, že si z naší školy vedle výslužky pro koledníky odnesly i cenné zkušenosti a inspiraci pro vlastní práci s dětmi.