Vernisáž maleb mohyláckých druháčků se vydařila

Vernisáž maleb mohyláckých druháčků se vydařila

Po důkladných přípravách, ke kterým se druháci z Mohylky postavili velmi zodpovědně, proběhla 2. června v podvečerních hodinách tolik očekávaná vernisáž dětských maleb (viz článek https://skolyprahy13.cz/pozvanka-na-vernisaz-obrazu-z-2-b/). Žáčci ze třídy 2. B zde vystavovali svá umělecká díla, na jejichž tvorbu dohlížela profesionální ilustrátorka Kristýna Plíhalová. 

Po úvodním proslovu třídní paní učitelky 2. B, která přivítala rodiče, paní ředitelku, paní zástupkyni i všechny ostatní přítomné hosty, proběhl hudební doprovodný program vernisáže. O ten se postarali opět sami druháci, kteří hostům zahráli na flétny, ukulele, housle a na klarinet. Celá třída si pak připravila také společné zpívání písně Óda na radost, jejíž text se děti společně naučily. I tuto skladbu doprovodily děti hrou na hudební nástroje. Hudební program vystřídalo několik slov od paní Plíhalové, která dohlížela na jednotlivé lekce malování. Vedla žáky při malbě zátiší, krajinomalby i portrétu. 

Pak nastala ta tolik očekávaná chvíle, kdy se návštěvníci vernisáže mohli rozptýlit po zahradě a do sytosti se kochat výtvory šikovných druháčků. Po zhlédnutí žákovských děl byli všichni zúčastnění pozváni na malé občerstvení. Pochutnat si mohli na zeleninovém salátu, sýrových jednohubkách, ovocném salátku, na různých druzích pomazánek s několika druhy pečiva nebo na ovocných špízech.

Vernisáže se zúčastnili všichni rodiče žáků z 2. B, přišli také prarodiče, sourozenci, přátelé i náhodní kolemjdoucí. Odhadem přišlo na tuto zahradní společenskou událost kolem devadesáti hostů. No není to krásné číslo? 

Všem účastníkům se vernisáž velice líbila, vydařilo se počasí, program i všechno ostatní 🙂 Nejen sami druháci byli šťastní, že jejich týdenní pečlivá příprava na tuto událost byla korunována takovým úspěchem.