Výlet na Pražský hrad

Výlet na Pražský hrad

Žáci 5. tříd ZŠ Bronzová navštívili Pražský hrad. Děti si měly možnost prohlédnout všechna nádvoří Pražského hradu, katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Vladislavský sál a Zlatou uličku zakončenou Daliborkou. Děti se měly možnost dozvědět zajímavosti z dávné minulosti, například že dlužníci zavření v hladomorně museli být živeni svými věřiteli, aby nebyla zatížena královská pokladna. Dále se dozvěděly, co to znamená hrát na housle (mučící nástroj připomínající pranýř, kde jsou ruce v pozici připomínající houslovou hru).
 
Hodně zajímavé bylo i povídání o historii Vladislavského sálu, kde se rytíři ve zbroji utkávali v zápasech na koních. Měli jsme s dětmi možnost prohlédnout si i trasu, kterou do 1. patra po schodech s koni vyjížděli. Paní průvodkyně si také děti vyzkoušela a uznala, že toho některé vědí opravdu hodně o české historii.
 
Počasí nám vyšlo naprosto fantasticky a i když kvůli časové náročnosti programu si děti neměly možnost koupit trdelníky, věřím, že si to všichni náležitě užili.
 
Mgr. Michal Mareš