2. místo v Plavecko-běžeckém poháru 2022/23

8. 6. 2023 jsme se zúčastnili posledního závodu v rámci Plavecko-běžeckého poháru, který byl zároveň vyhlášen jako Mistrovství Prahy. Závod se konal pod záštitou MČ Prahy 6 ve venkovním areálu Petynka. Díky společnému úsilí a parádním výkonům jsme se jako škola umístili celkově na 2. místě mezi 29 pražskými školami.

nejmladší kategorii žáků a žákyň jsme měli zastoupení v podobě Terky Reiterové, která i přestože je v této kategorii jedna z nejmladších, vybojovala krásné 5. místo. Další, kdo se v této kategorii představil v našich barvách, byla Magda Maroušková. Ta i přes zdravotní potíže podala kvalitní výkon a vybojovala 15. místo. Magda se zároveň zúčastnila dostatečného počtu závodů a v celkovém pořadí celého poháru skončila na nádherném 2. místě. Mezi žáky v této kategorii nás reprezentovali Viktor Procházka a Adam Štipák. Adam v tomto závodě bral 5. místo a celkově v poháru se umístil na 2. místě za bezkonkurenčním Viktorem Procházkou. Viktor vyhrál tento závod, stejně jako sedm předchozích a zajistil si pohár vítěze celého seriálu!
V kategorii 6.-7. tříd jsme měli dva žáky. Jonáš Krnáč se po nepovedeném plavání propracoval na běhu na 14. místo a Trofim Bordei si doběhl pro 7. místo. Trofim zároveň objel všechny kola seriálu a nakonec se umístil celkově na krásném 2. místě, a také si přivezl skleněný pohár. Mezi žákyněmi 6.-7. tříd nás reprezentovala Agáta Povolná, která se umístila na 3. místě. Hned v závěsu jí stíhala Bára Zánová, která skončila na nepopulární „bramborové“ pozici. Dále jsme v této kategorii měli Emu Reiterovou, která brala 12. příčku a Miriam Malínskou, která skončila 22. Všechny čtyři holky podaly parádní výkon v této našlapané konkurenci, kde se musely poprat s 35 soupeřkami.
V kategorii 8.-9. tříd jsme měli jednu reprezentantku, Terku Totovou. Ta tento závod dokončila na krásném 2. místě a v celkovém pořadí se umístila také na 2. pozici a ze závodu si odvezla krásný skleněný pohár.
Závěrem je zajisté potřeba poděkovat všem žákům naší školy, kteří nás reprezentovali!