Anglické oblékání hrou

Anglické oblékání hrou

Existuje mnoho způsobů, jak se učit. Pokud však jde o děti, platí zde ono známé rčení hlásané již Janem Ámosem Komenským, a to ŠKOLA HROU.

V ZŠ Mohylová se tímto heslem řídila paní učitelka angličtiny, když měla s dětmi ze čtvrté třídy probrat téma „oblečení“. Jak jim ukázat, že nová slovíčka a tematické fráze nejsou jen nezáživné sezení u slovníku, ale že se můžou učit tak, aniž by si povšimly, že se učí? No přece názorně! Proto si paní učitelka na hodinu anglického jazyka přinesla několik velkých tašek plných různého oblečení, které si žáci podle anglických pokynů svých spolužáků postupně oblékali. Při oblékání pak nahlas opakovali věty, který kus oblečení si na sebe berou. Žáci si na sebe navlékli nevídané kombinace barev a stylů, hodně se u toho nasmáli a nikdo se před nikým nestyděl ani v sebebláznivějším modelu. To, že se při převlékání učí, vlastně nikdo nevnímal.

V průběhu hodiny si děti uvědomily, že by do „hry“ mohly zapojit i paní učitelku, pana učitele a paní asistentku, a že by to vlastně mohla být i s nimi velká zábava. A také že byla! Posuďte sami dle fotek ve fotogalerii pod článkem 🙂