Astro Pi: Mission Space Lab

Astro Pi: Mission Space Lab

Může mít základní škola svůj vesmírný program? Ale ovšem!
Pět našich žáků se letos v rámci školního programu podpory nadání zúčastnilo vzdělávacího projektu Evropské vesmírné agentury s názvem „Astro Pi: Mission Space Lab, během kterého měli za úkol zformulovat vědecký projekt pro specializovaný počítač se senzory na palubě Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Následně sestavili funkční repliku tohoto speciálního počítače, naprogramovali a v pozemských podmínkách na něm otestovali svůj experiment.
Náš tým tyto úkoly úspěšně zvládl a zařadil se tak mezi 25 týmů z České republiky a 294 z celé Evropy, které získaly tzv. „letové povolení“, tedy prošly až do závěrečné fáze a jejich program byl po dobu dvou obletů Země spuštěn přímo na oběžné dráze.
Sice nakonec nejsme mezi vyhlášenými vítězi, ale postup do závěrečné letové fáze je i tak skvělý úspěch – České republice to v rámci Evropy vyneslo společně s Řeckem 4. – 5. místo.
Věříme, že tato jedinečná zkušenost pomůže našim žákům v jejich dalšímu rozvoji nejen v oblastech vědy, technologie, inženýrství a matematiky (STEM), ale i spolupráce v týmu, řízení projektů a samozřejmě angličtiny.
Těšíme se na další ročník projektu!
Jan Helikar, vyučující IT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *