Enviro výlet

Enviro výlet

Náš výlet začal na prohlídkou krásného zámku Blatná, který nás zaujal zejména svou loveckou expozicí. V zámeckém parku jsme obdivovali pávy, alpaky a hlavně volně žijící stádo daňků. Odpoledne jsme hráli dobrodružné hry v lese, poznávali jsme jej všemi smysly a pomohli jsme les vyčistit od odpadků. 

Druhý den ráno jsme vyrazili na rodinnou farmu, kde jsme nakrmili ovečky, křepelky, perličky, králíky i prasátko, pozorovali jsme husy, daňky i muflony a pávy. Nakonec jsme ochutnali vynikající ovčí a kozí sýr a vydali se zpátky do penzionu Pila. Odpoledne se nás zde ujal pan myslivec s pejskem Frediem, provedl nás lesem a ukázal nám spoustu zajímavostí, stromů, hub i rostlin. Dokonce se nám podařilo objevit i stopy srny a divočáka.

Poslední den dopoledne proběhla velká pátrací hra za otázkami k našemu pobytu, kde děti získaly poslední bodíky do celkového bodování. Hra na čaroděje nám zpestřila poslední minuty čekání na vynikající oběd, po kterém již následovalo vyhlášení výsledků a vítězů celkového bodování.

Celým výletem nás provázel žabák Avák, který nám v podobě deníčku připomínal naše zážitky a také nám pomohl se zapamatováním nových znalostí. Moc mu za to děkujeme, díky němu máme nádhernou vzpomínku na perfektně zorganizovaný a aktivit plný výlet, na který nikdy nezapomeneme!

Žáci 2. C a paní učitelka Kristina Pekárková z FZŠ Trávníčkova