Herní koutky na Bronzovce

Herní koutky na Bronzovce

Herní koutky ihned ožily…

… jelikož to po vánočních svátcích bylo pro žáky školy skutečně velké překvapení. V prostorách chodeb 1. a 2. patra byly instalovány celkem čtyři nové pingpongové stoly, které si okamžitě našly své fanoušky. V průběhu přestávek zkouší svoji zdatnost nejen chlapci, ale i děvčata, stoly jsou téměř v neustálém obležení. Další novinkou byly dva stoly s fotbálky, které si našly svoje místo v obou uvedených poschodích. Děti mají možnost užít si nejen spoustu zábavy, ale i rozvíjet koordinaci rukou a reflexy.

Zatím poslední novinkou je nedávná instalace nástěnných her Tetrolino, což je vzrušující magnetická hra pro mladé hráče i starší hráče mladé duchem. Jako v proslulé počítačové hře, geometrické části je nutno navádět tak, aby bez mezery zaplnily danou hrací plochu. K tomu nám pomohou magnetické tyčinky stejně tak, jako jemné motorické schopnosti, přiřazovací a taktické schopnosti. Žáci tedy rozvíjí nejen logické myšlení, ale i motoriku. Hry jsou instalovány v přízemí a v 1. poschodí.   

Od nového školního roku plánujeme ve 2. poschodí zřídit relaxační zónu, která bude pro žáky nejen překvapením, ale i dalším místem pro smysluplné trávení přestávek. 

Ivo Hrstka, ředitel školy ZŠ s RVJ Bronzová