Pracovní setkání ve Španělsku s programem ERASMUS+

Pracovní setkání ve Španělsku s programem ERASMUS+

První listopadový týden strávila šestice žákyň devátých tříd ze ZŠ Mládí spolu se dvěma učiteli na třetím setkání projektu Virtual and Real in our Life (VROL), jenž naše škola organizuje a řídí. Setkání se uskutečnilo u našich španělských partnerů v Alcalá de Henares nedaleko Madridu. Tématem je využití reálných a virtuálních postupů a strategií ve vzdělávání i v profesním životě.

Žáci v mezinárodních týmech pracují na poli virtuálních technologií. Přínosem byla i návštěva muzea robotiky v centru Madridu. Žáci i učitelé si během několika hodin vyzkoušeli programování  LED panelu, ovládání několika robotů i létání s dronem. Program byl zaměřen i ekologicky – studenti si uvědomili, co to znamená zacházet s omezenými energetickými zdroji.

Velmi zajímavá byla i návštěva Universidad de Alcalá, jedné z nejstarších a aktuálně nejlepších španělských technických univerzit. Zde byl pro naše žáky připraven workshop pod vedením univerzitních profesorů se zaměřením na umělou inteligenci (A.I.) a ochutnávka nejmodernější technologie v oblasti VR ve formě brýlí Oculus Quest.