STAROSTOVA VÁNOČKA – TRADICE, KTERÁ CHUTNÁ

STAROSTOVA VÁNOČKA – TRADICE, KTERÁ CHUTNÁ

Na základní škole FZŠ Mezi Školami proběhla 6. 12. soutěž o nejkrásnější vánočku starosty Prahy 13. Vše začalo v 8:30 a jednotlivá družstva, složená ze žáků 2. stupně, upletla tradiční českou vánočku. Soutěž má přivést děti zpět ke klasickým českým tradicím, od kterých se mnohdy upouští. Co vše se podařilo zaplést a upéct se podívejte s námi…
 

I letos se pořádalo každoroční pečení vánočky, které je tradicí již od roku 2005, kdy proběhl první ročník. Všichni se nejprve sešli ve školní jídelně, kde jim byla zopakována pravidla. Na vše osobně dohlížel ředitel školy Mgr. Petr Kubička. Soutěžící mohli přijít kreativně oblečení, což někteří využili. Byli zde zastoupeni čerti, Mikuláši i andělé. Na dětech bylo vidět, jak se snažily své výtvory vyzdobit, aby právě ten jejich vyhrál. Upečené žákovské vánočky ohodnotili žáci 1. stupně. Vybírat mohli vítěze z patnácti vánoček. První tři místa obsadily vánočky týmů z 8. B, 7. B a 8. C.

Sponzory této akce, v letošním roce, jsou:  1.) Zapsaný spolek Přátelé FZŠ Mezi Školami 2.) Pekárna u Vrbských (Rudná u Prahy) – Tato firma působí ve svém oboru již od roku 1991 a za tu dobu si získala spoustu věrných a spokojených zákazníků. 
Děkujeme našim sponzorům.

A nyní obrazem…

PŘÍPRAVA


Koukej, jak velký kus těsta musíme zpracovat.


Kluci, co s tim budeme dělat?


I čerti jsou pilní


No, tady už se plete, hlavně ať to nepoplete.


Kdo umí, umí…


Tak holky, jdeme na to…


Pan ředitel to hlídá, čertice čertovský…


I tady se pilně pracuje…


Za chvíli už jdeme do pece…


Až dopletete, budeme péci…

VYHODNOCENÍ