Výborné výsledky žáků 9. ročníku ZŠ Kuncova v obvodních kolech olympiád z matematiky a z českého jazyka

Výborné výsledky žáků 9. ročníku ZŠ Kuncova v obvodních kolech olympiád z matematiky a z českého jazyka

Přestože se do obvodních kol vědomostních soutěží zapojuje vzhledem k epidemické situaci malý počet žáků a škol, olympiády a soutěže pokračují on-line, dosahují v nich žáci naší školy výborných výsledků.

V OK matematické olympiády kategorie Z9, do které se na Praze 13 zapojilo 8 žáků 9. tříd dvou základních škol, jsme měli 6 účastníků, z nichž se 5 stalo úspěšnými řešiteli. Martin Hradil obsadil 1. místo a se ziskem 23 bodů z 24 možných se stal nejúspěšnějším řešitelem nejen na Praze 13, ale i na Praze 5, kde se mu bodově vyrovnali jen 3 studenti víceletých gymnázií. Z tohoto pohledu je výborné i 2. místo Martina Steblyanka, který získal 21 bodů a v konkurenci studentů gymnázií se rovněž neztratil.

Skvěle si vedla v olympiádě z českého jazyka v kategorii I. – ZŠ, Praha 13 i naše žákyně Helena Humlová, která obsadila ze 14 účastníků 2. místo s postupem do krajského kola.

Všem úspěšným řešitelům blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci ZŠ Kuncova. Velké poděkování patří i našim vyučujícím matematiky a českého jazyka.

 PaedDr. Pavel Petrnoušek, ředitel ZŠ Kuncova