Otevření škol 12. 4. 2021

Otevření škol 12. 4. 2021

Vážení rodiče,

v průběhu posledních dvou dnů jsem měl možnost hovořit prostřednictvím videokonference se všemi ředitelkami a řediteli našich mateřských a základních škol.

Ze všech těchto, někdy i dlouhých, rozhovorů mám velmi dobrý pocit. Všichni se shodují na tom, že jim děti ve školách chybí a již se na ně moc těší. Školy jsou připravené, za dodržení příslušných zdravotních opatření, děti přijmout do bezpečného prostředí, kde budou konečně pokračovat v tom, co je jich hlavním úkolem.

Mohou se jistě z počátku vyskytnout některé momenty, kdy nepůjde všechno zcela hladce, ale věřím, že do týdne se vše ustálí. Vás, jako rodiče, pak prosím o pochopení, protože naše školy, stejně jako celá společnost, zažívají takovéto situace poprvé.

Pokud by byly výhrady k opatřením, které jsou školy povinny dodržovat z rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva zdravotnictví ČR, doporučuji řešit je tam, kde to má smysl. Vedení škol nemá možnost přijímat v dané věci žádná autonomní rozhodnutí.

Naše školy jsou připravené a chtějí se věnovat především práci s dětmi a pro děti. Jakékoliv vyhrocené spory si proto nepřejí, neboť je od jejich hlavního poslání vzdalují.

Dosavadní náročnou situaci pomohla školám zvládnout také Vaše většinová podpora a vzájemné pochopení. A právě to všem ve škole i do budoucna nejvíce pomůže.

Přejeme vám všem úspěšný restart školní docházky a především pak pevné zdraví.